Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Zuzana, bydlím na malém městě na severu Moravy, jsem vdaná a momentálně jsem na mateřské "dovolené". Mám dvě holčičky, Stelinku a Justýnku.

Mezi mé hlavní zájmy patří patchwork, decoupage a pedig.

Jak a kdy jsem s čím začla?

PATCHWORK

První patchworkový výrobek jsem ušila někdy v roce 2003 na kurzu u Dany Březinové a Daniely Švábové ve Fulneku. Byla to chňapka a měla jsem z ní ohromnou radost. Následoval polštář a dětská deka pro právě narozenou neteř. Pak jsem nějakou dobu šití lajdačila a naplno se k němu zase vrátila v roce 2007 po dvoudenním kurzu ve Vlkovicích.

DECOUPAGE

Na prvním a jediném kurzíku jsem byla poslední květnový den v roce 2003. Bylo to v Ostravě-Porubě a lektorkou byla Monika Brýdová. Kurzíky byly dva, v prvním jsme se učili úplným základům. Malovali jsme květináče a na ně jsme nanášeli ubrousky. Druhý kurz byl zaměřený na obrázky tvořené pomocí techniky 3D a krakelování. Tyto základy byly pro mě výborným odrazovým můstkem k dalším výtvorům.

PEDIG

Poslední a zatím bohužel nejméně probádaným tvořením z mé strany je pedig. Hrozně se mi líbily proutěné košíčky a proto jsem se rozhodla, že se to naučím a upletu si přesně takové, jaké potřebuji. Na jaře roku 2007 jsem se přihlásila na kurz v Opavě, kde jsem upletla košíček, který dnes slouží jako odkladiště dálkových ovladačů:o)